Komunikat o błędzie

Notice: Undefined offset: 1 w counter_get_browser() (linia 70 z /var/www/vhosts/solidarnosc/solidarnosc.uni.lodz.pl/htdocs/modules/counter/counter.lib.inc).

Negocjacje płacowe - komunikat 3

W dniu 1 lipca br. o godz. 11:00 w sali 112 w budynku przy ul. Narutowicza 65, odbyło się trzecie spotkanie Związkowej Grupy Negocjacyjnej ds. podziału kwoty przeznaczonej na zwiększenie wynagrodzeń.

Propozycja podziału środków dla nauczycieli w stosunku 70% (część obligatoryjna) i 30% (część motywacyjna) przedstawiona na poprzednim spotkaniu przez związki zawodowe, według Rektora jest nie do przyjęcia, ale „stanowi wejście w normalną konwencję rozmowy”. W odpowiedzi Władze zaproponowały podział - 40% do 60%, co daje szacunkowo dla: prof. zwycz. 250 zł, dra hab. 200 zł, dra 150 zł, mgra 70 zł zwiększenia wynagrodzenia (średnia miesięczna brutto do pensji zasadniczej) oraz część motywacyjną w formie dodatku na jeden rok ok. 460 zł miesięcznie (łącznie z częścią motywacyjną z ubiegłego roku) dla co najwyżej 50% nauczycieli.

Stoimy na stanowisku, że formuła motywacyjna zaproponowana przez władze UŁ może wykluczyć na stałe z tej części wynagrodzenia ok. 50% nauczycieli, co naszym zdaniem jest antymotywacyjne i niesprawiedliwe.

Dla pracowników niebędących nauczycielami akademickimi wynegocjowano podział 75% (obligatoryjnie) i 25% (motywacyjnie).

Warunkiem podpisania porozumienia przez Związkową Grupę Negocjacyjną w dniu dzisiejszym było przyjęcie podziału: 60% do 40%, przy opracowaniu sprawiedliwych zasad wypłaty części motywacyjnej. Na tę propozycję Władze UŁ zaproponowały: 45% do 55%. Konsensusu nie osiągnięto.

Termin następnego spotkania zostanie ustalony w najbliższych dniach.

Związkowa Grupa Negocjacyjna uprzejmie prosi Koleżanki i Kolegów o przekazywanie informacji na temat przebiegu negocjacji wszystkim pracownikom UŁ. Wszystkich nieczłonków związków zawodowych zainteresowanych otrzymywaniem komunikatów prosimy o przesłanie adresów e-mail na adresy: znpul@uni.lodz.pl, solidar@uni.lodz.pl

 

Lech Leszczyński - prezes RZ ZNP UŁ

Dominik Szczukocki - przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność” UŁ