Prof. Antoni Różalski nowym Rektorem Uniwersytetu Łódzkiego

A.Różalski.jpg   W czwartek 17 marca odbyły się wybory nowego Rektora UŁ. Kolegium Elektorów, złożone z reprezentantów wszystkich grup zawodowych uczelni oraz studentów liczyło w sumie 200 osób. W głosowaniu oddano 194 ważne głosy. 174 elektorów było za wyborem prof. Antoniego Różalskiego na siedemnastego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego.

Prof. Różalski ma 64 lata, jest specjalistą w zakresie mikrobiologii, immunochemii i immunobiologii bakterii. Związany z Wydziałem Biologii i Ochrony Środowiska. Obecnie pełni obowiązki dwóch prorektorów – nieprzerwanie od 2008 r. prorektora ds. nauki, a od 2014 r. także prorektora do spraw studenckich. Jest prezesem Łódzkiego Towarzystwa Naukowego. W latach 90. pełnił funkcję przewodniczącego Koła Biologii NSZZ "Solidarność" UŁ.

W najbliższym czasie Rektor – elekt będzie kompletował skład kolegium rektorskiego. Nowe władze zaczną zarządzać uczelnią od września.

Składamy serdeczne gratulacje nowowybranemu Panu Rektorowi i liczymy na owocną współpracę dla dobra całej społeczności Uniwersytetu Łódzkiego.