Komunikat o błędzie

Notice: Undefined offset: 1 w counter_get_browser() (linia 70 z /var/www/vhosts/solidarnosc/solidarnosc.uni.lodz.pl/htdocs/modules/counter/counter.lib.inc).

"Zobaczyc Petersburg i ..." Wycieczka z "Solidarnością"

Zapraszamy do udziału w 9-dniowej wycieczce do Petersburga (27 sierpnia - 4 września 2016 r.) organizowanej we współpracy z Komisją Zakładową NSZZ "Solidarność" Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Petersburg –widok Petersburga budzi jeśli nie podziw to przynajmniej zdziwienie, jeżeli zaś nie jest doskonałym pięknem, to jest co najmniej osobliwym dziwem” - słowa te w doskonały sposób opisują wrażenie jakie robi na przyjezdnych to przebogate miasto. Wśród zabytków niewątpliwie zachwyca wspaniały Pałac Zimowy - chluba Petersburga, zbudowany w stylu rosyjskiego baroku zaskakuje doskonałością formy. Tu także zachwyca Ermitaż z wielkimi dziełami sztuki europejskiej – obrazami pędzla El Greco, Velasquez’a, Goyi, Rubensa, i Van Gogh’a. Do najcenniejszych świątyń Sankt Petersburga należy Sobór Św. Izaaka. Doskonałym miejscem spaceru jest główna ulica miasta – Prospekt Newski, o którym pisano, iż jest zarówno ulicą handlową jak i wytwornym miejscem Petersburga, skupiskiem sklepów, pałaców, kościołów. Nie sposób także pominąć Peterhofu, z największym na świecie zespołem fontann i ogrodem określanym jako ten niczym nie ustępujący ogrodom króla Francji. Swą świetnością zaskakuje także Carskie Sioło - pałac Katarzyny II ze słynnym Parkiem Aleksandrowskim. Koniecznie odwiedzić należy najstarsze miejsce Petersburga - Twierdzę Pietropawłowską – autokratyczny symbol potęgi wojskowej XVIII wieku oraz znajdujący się na jej terenie sobór Pietropawłowski z grobowcami carów. Godne uwagi jest także Muzeum Rosyjskie w dawnym Pałacu Michajłowskim z jednym z najbogatszych zbiorów sztuki rosyjskiej, wspaniały Pałac Marmurowy, muzeum Puszkina, sobór Smolny, sobór Zmartwychwstania, Ławra św. Aleksandra Newskiego. Doskonałym miejscem odpoczynku jest natomiast Ogród Letni.

Więcej informacji w Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" UŁ. Zapisy tylko do 1 czerwca!