Zakładowe Zebranie Delegatów. Integracyjne spotkanie plenerowe uniwersyteckiej "Solidarności"

W Centrum Konferencyjnym UŁ na Rogach 16 września 2016 r. odbyło się Zakładowe Zebranie Delegatów naszej Komisji Zakładowej. Przewodniczący Dominik Szczukocki podsumował działalność organizacji zakładowej za okres pierwszej połowy kadencji oraz przedstawił plany na drugą połowę. Na zebraniu odbyły się również wybory uzupełniające do Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” UŁ. Na brakującą funkcję jednomyślnie wybrany został kol. Mariusz Krupiński z Koła BiOŚ.

W zebraniu uczestniczyli Przewodniczący ZR NSZZ „Solidarność” ZŁ kol. Waldemar Krenc oraz Wiceprzewodniczący kol. Bogdan Osiński. Przedstawili oni zebranym kierunki prac Komisji Krajowej. Szczególnie ważne były informacje dotyczące prac związanych ze zmianami w Kodeksie Pracy, Statucie NSZZ „Solidarność”, promocji związku oraz różnych akcji, w których uczestniczą nasi członkowie. Informacje te były szczególnie istotne ze względu na zbliżający się w listopadzie Krajowy Zjazd Delegatów.

Po zakończeniu merytorycznej części zebrania uczestnicy przenieśli się do ogrodu Centrum Konferencyjnego, gdzie rozpoczęto nasze coroczne spotkanie integracyjne, w którym wzięło udział prawie dwieście Koleżanek i Kolegów z naszej organizacji. Zgodnie z tradycją takich spotkań wraz z zaproszonymi gośćmi, przy muzyce, przy ognisku, pokrzepiając się potrawami z grilla, spędziliśmy piątkowe, słoneczne popołudnie i wieczór. W tym roku na naszym spotkaniu mieliśmy prawdziwą przyjemność gościć Pana Rektora UŁ prof. Antoniego Różalskiego, Prorektora UŁ prof. Grzegorza Urbanka, Panie prof. Krystynę Piotrowską-Marczak, prof. Zdzisławę Janowską, Prezesa ŁSI mgr Radosława Łuczaka, Kanclerzy UŁ dr Rafała Majdę i mgr inż. Jana Rydza oraz Dyrektora BUŁ mgr Tomasza Piestrzyńskiego.

Tak jak poprzednio, bardzo nam było miło gościć naszych przyjaciół z zaprzyjaźnionych organizacji związkowych. ZNP UŁ reprezentowany był przez Prezesów dr Lecha Leszczyńskiego i dr Jarosława Marczaka. Nasze bratnie związki z PŁ i UM reprezentowali Przewodniczący KZ „Solidarność” PŁ dr hab. inż. Jacek Sawicki oraz dr Andrzej Bartczak i dr Jan Kryczka, a z UM był z nami dr Jacek Danowski i mgr Anna Pielesiek-Kielma. Szczególnie miło było gościć Przewodniczącą RSN NSZZ „Solidarność” ZŁ kol. prof. Marię Kotełko.

Celem naszych ogrodowych spotkań jest głownie integracja i wesoła zabawa przy ognisku. I tak też było tym razem. Bawiliśmy się radośnie do momentu gdy ognisko zaczęło przygasać, a regulamin centrum konferencyjnego przypomniał o godzinie końca imprezy. Wtedy to z lekkim niedosytem zabawy zakończyliśmy miłe spotkanie z hasłem - do zobaczenia w przyszłym roku!

Galeria zdjęć ze spotkania już wkrótce.

ognisko.jpg