Universitas Lodziensis Merentibus – Medal za szczególne zasługi dla UŁ

24 maja 2017 roku w Auli Wydziału Filologicznego odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UŁ z okazji 72. rocznicy utworzenia uczelni. Święto Uniwersytetu Łódzkiego, to czas uroczystego wręczania dyplomów doktorskich i habilitacyjnych, nagród i odznaczeń uniwersyteckich dla wybitnie zasłużonych. Poniżej medal Universitas Lodziensis Merentibus – nr 79, którym w uznaniu za długoletnią pracę i działalność społeczną, został uhonorowany nasz Kolega – Zbigniew Zdrojewski. To już po raz drugi, kapituła medalu przyznała go długoletniemu pracownikowi i działaczowi związkowemu, oddanemu i zaangażowanemu w działalność na rzecz społeczności uniwersyteckiej.

Merentibus1.jpg          Merentibus2.jpg

Po raz pierwszy medale wręczono w 2005 roku podczas uroczystego posiedzenia Senatu UŁ z okazji 60. rocznicy utworzenia. Kapituła po raz pierwszy przyznała 13 medali „za szczególne zasługi dla UŁ”. Na wniosek Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” UŁ, medalem tym - nr 12, uhonorowano jej przewodniczącego Bogusława Samulczyka, człowieka wielkiego formatu i niezłomnego charakteru. W tym roku, na wniosek Komisji Zakładowej, medal otrzymał człowiek równie godny, całym sercem oddany sprawom uczelni i Jej pracowników.

Pełna lista szczególnie zasłużonych dla UŁ - http://www.uni.lodz.pl/strona/szczegoly/medal-merentibus

Merentibus_ZZ.jpg

Podziękowanie

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przyznania mi medalu Universitas Lodziensis Merentibus. Bardzo dziękuję Koleżankom i Kolegom zSolidarności” UŁ, szczególnie członkom Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” UŁ. Specjalne podziękowania kieruję do Przewodniczącego Dominika Szczukockiego oraz Prezydium Komisji Zakładowej NSZZ ”Solidarność” UŁ.

Wyróżnienie to traktuję, jako wyraz uznania dla działalności naszej organizacji, przekazane przez Kapitułę Medalu.

Zbigniew Zdrojewski