Komunikat o błędzie

Notice: Undefined offset: 1 w counter_get_browser() (linia 70 z /var/www/vhosts/solidarnosc/solidarnosc.uni.lodz.pl/htdocs/modules/counter/counter.lib.inc).

Negocjacje płacowe - komunikat 4

W dniu 9 lipca br.  o godz. 9:00 odbyło się czwarte spotkanie Związkowej Grupy Negocjacyjnej ds. podziału kwoty przeznaczonej na zwiększenie wynagrodzeń.

Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia ustalonych stanowisk obu stron (Komunikat nr 3 z 1 lipca br.).

W odpowiedzi na naszą pisemną prośbę o dokonanie szacunkowych wyliczeń podziału środków przeznaczonych na podwyżki w grupie nauczycieli w proporcjach: 40% (część obligatoryjna) do 60% (część motywacyjna), 45% do 55%, 60% do 40%, 70% do 30% materiały przekazano nam dopiero na dzisiejszym spotkaniu.

Stoimy na stanowisku, że propozycja Związkowej Grupy Negocjacyjnej jest całkowicie zbieżna z programem Rozwoju Uniwersytetu Łódzkiego. Argumenty strony związkowej zostały skonsultowane z ekspertami zajmującymi się systemami wynagrodzeń – prof. dr hab. Bogusława Urbaniak i prof. dr hab. Piotr Bohdziewicz.

 Wykazując wolę jak najszybszego zakończenia negocjacji podpisaniem porozumienia Związkowa Grupa Negocjacyjna zaproponowała ostateczny podział środków dla nauczycieli akademickich w proporcjach 65% (część obligatoryjna), 35% (część motywacyjna).

 Największym zagrożeniem jakie widzi Związkowa Grupa Negocjacyjna jest brak dopracowanych zasad podziału części motywacyjnej, co w efekcie może doprowadzić do wykluczenia znacznej części pracowników i/lub zadziałać antymotywacyjnie. Praca związana z tworzeniem wiedzy i jej przekazywaniem tylko w bardzo ograniczonym stopniu poddaje się motywowaniu poprzez oddziaływanie czynników o charakterze zmiennym, i tym samym motywacji krótkofalowej.

Negocjowane były również warunki podziału środków na podwyżki w grupie pracowników nie będących nauczycielami akademickimi.

W związku z rozbieżnościami po 2 godzinnej dyskusji spotkanie zakończyło się. Kolejne odbędzie się jutro (10 lipca o godz. 14:15).

           

Lech Leszczyński - prezes RZ ZNP UŁ

Dominik Szczukocki - przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność” UŁ