30 rocznica zamordowania Patrona Solidarności bł. ks. Jerzego Popiełuszki

19 października, w 30 lat od porwania i bestialskiego zamordowania księdza Jerzego Popiełuszki, w kościele ojców Jezuitów pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi odbyły się uroczystości, których organizatorem był Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność”.

Odprawiona została Msza Święta – Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko – Patron NSZZ „Solidarność” celebrowana przez ks. bp. Ireneusza Pękalskiego. Po nabożeństwie odbył się koncert finałowy V Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Słowo i Muzyka u Jezuitów, podczas którego wystąpili: Elżbieta Grodzka-Łopuszańska – sopran, Julian Gembalski – organy i Jerzy Zelnik – słowo o błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce.

Na uroczystościach nie zabrakło również pocztu sztandarowego Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" Uniwersytetu Łódzkiego, w składzie Teresa Górniak, Teresa MałeckaStanisław Radomski.

Po koncercie przed Krzyżem symbolizującym grób bł. ks. Jerzego złożone zostały wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze. Komisję reprezentował przewodniczący Dominik Szczukocki.

30R_Pop_01.jpg30R_Pop_02.jpg30R_Pop_03.jpg30R_Pop_04.jpg30R_Pop_05.jpg30R_Pop_06.jpg30R_Pop_07.jpg