Apel do członków Senatu Uniwersytetu Łódzkiego

W dniu 2 grudnia 2014 r. na zebraniu Naszej Komisji Zakładowej omawialiśmy temat dodatkowego zatrudnienia nauczycieli akademickich u pracodawców prowadzących działalność dydaktyczną lub naukowo-badawczą - czyli zatrudnienia naszych nauczycieli (szczególnie pracowników samodzielnych) w innych szkołach wyższych, zarówno publicznych jak i niepublicznych. W wyniku dyskusji zapadła decyzja wystosowania apelu do Senatu UŁ, który zapoczątkować może dyskusje nad wypracowaniem optymalnej polityki zatrudnienia w Naszej Uczelni. Swoją decyzję postanowiliśmy uzgodnić z przedstawicielami ZNP UŁ i wypracowane w ten sposób wspólne stanowisko przedstawić na najbliższym posiedzeniu Senatu UŁ. Przedstawione ono zostało 8 grudnia 2014 r. na roboczym posiedzeniu Senatu, gdzie bez poprawek zostało przyjęte większością głosów.