Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność”

W dniu 31 stycznia br. w Warszawie odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność”. W skład KSN wchodzą organizacje zakładowe szkół wyższych, instytutów Polskiej Akademii Nauk i instytutów resortowych (jednostek badawczo-rozwojowych).

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej zgromadziło się ok. 140 delegatów z całej Polski. Z naszej uczelnianej organizacji wzięli w nim udział delegaci: Joanna Wibig, Jolanta Rybarkiewicz, Zbigniew Zdrojewski i Dominik Szczukocki.

Najważniejszym zadaniem tego Zjazdu był wybór nowej 38-osobowej Rady KSN, która pod przewodnictwem kol. Bogusława Dołęgi będzie realizowała zadania nałożone przez WZD oraz reprezentowała naszą branżę na zewnątrz. Miło nam poinformować, że do Rady KSN został wybrany przewodniczący naszej Komisji Zakładowej, kol. Dominik Szczukocki.

Na WZD udało się także podjąć uchwały i stanowiska odnoszące się do ważnych i aktualnych problemów związanych ze szkolnictwem wyższym.

Zdjęcia: Antoni Winiarski