Komunikat o błędzie

Notice: Undefined offset: 1 w counter_get_browser() (linia 70 z /var/www/vhosts/solidarnosc/solidarnosc.uni.lodz.pl/htdocs/modules/counter/counter.lib.inc).

Stanowisko NSZZ „Solidarność” w sprawie sytuacji na Śląsku

W dniu 17 stycznia br. Organizacja Zakładowa NSZZ "Solidarność" Uniwersytetu Łódzkiego wywiesiła flagi „Solidarności” na znak wsparcia i  jedności z biorącymi udział w proteście górnikami.

 

Stanowisko Rady Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ „Solidarność” w sprawie sytuacji na Śląsku

"Rada Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ “Solidarność” w pełni popiera postulaty górników strajkujących w obronie miejsc pracy i bezpieczeństwa energetycznego państwa polskiego.

Uważamy, że działania rządu RP po raz kolejny okazują brak woli do prowadzenia dialogu społecznego. Likwidacja czterech kopalń doprowadzi do masowych zwolnień w zakładach pracy kooperujących z likwidowanymi kopalniami, a to przełoży się na drastyczne obniżenie poziomu życia w miastach likwidowanych kopalń."

 

Oświadczenie Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność” ws. sytuacji w górnictwie z dnia 13 stycznia 2015 roku

"Krajowa Sekcja Nauki NSZZ „Solidarność” w pełni popiera górników protestujących w kopalniach Kompanii Węglowej, sprzeciwiających się planom likwidacji kopalń i tysięcy miejsc pracy, zawartych w rządowym programie restrukturyzacji górnictwa.

Obrona polskiego górnictwa, to obrona polskiego bezpieczeństwa energetycznego, a tym samym polskiej racji stanu.

KSN NSZZ „Solidarność” w pełni solidaryzuje się z górnikami i samorządowcami tych miast w których funkcjonują kopalnie, domagającymi się natychmiastowego odstąpienia od planów likwidacji kopalń, a wdrożenia tam programów naprawczych."

Oświadczenie KSN

 

Stanowisko Prezydium Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” w sprawie protestu w Kompanii Węglowej

 

ZR_stanowisko.jpg