Komunikat o błędzie

Notice: Undefined offset: 1 w counter_get_browser() (linia 70 z /var/www/vhosts/solidarnosc/solidarnosc.uni.lodz.pl/htdocs/modules/counter/counter.lib.inc).

Narodowe Święto 3. Maja

3 maja w Łodzi odbyły się obchody 224. rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się w Bazylice Archikatedralnej mszą św. w intencji Ojczyzny celebrowaną przez Jego Ekscelencję ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolitę Łódzkiego. Następnie uczestnicy obchodów przenieśli się na plac archikatedralny, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości: zmiana warty, apel poległych i salwa honorowa oraz składanie kwiatów i zapalenie zniczy. Na koniec uroczystości odbyła się defilada kompanii honorowych.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” UŁ: Jan Sosnowski, Zbigniew Zdrojewski i Dominik Szczukocki wraz z pocztem sztandarowym, w składzie: Stanisław Radomski, Elżbieta Sałacińska, Teresa i Wiesław Górniakowie. Przewodniczący naszej komisji złożyli wiązankę kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.
Po głównych uroczystościach przedstawiciele łódzkiej „Solidarności” pod przewodnictwem Waldemara Krenca złożyli wiązankę przed pomnikiem Naczelnika Tadeusza Kościuszki na placu Wolności w Łodzi.

 

 

3maja-01.jpg  3maja-02.jpg3maja-03.jpg                        3maja-04.jpg

Więcej zdjęć i relację z uroczystości można obejrzeć pod linkami:

Gazeta Wyborcza: http://lodz.gazeta.pl/lodz/5,35136,17852713,Konstytucja_3_Maja__Swietowalismy_przed_katedra__ZDJECIA_.html#TRNajCzytSST

Dziennik Łódzki: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3846267,wojewodzkie-obchody-swieta-konstytucji-3-maja-w-lodzi-zdjeciafilm,id,t.html