Zebranie Komisji Zakładowej 11/03/2015

11 marca 2015 roku zebranie Komisji Zakładowej rozpoczęliśmy dyskusją na temat przygotowań do 35. rocznicy powstania naszego związku. Rocznica ta zbiega się z 70. rocznicą powstania Uniwersytetu Łódzkiego, dlatego zdecydowaliśmy się zainaugurować ją wystawą, która zostanie zorganizowana w Bibliotece Uniwersyteckiej. Przygotowania wystawy podjęli się Koledzy z BUŁ na czele z Teresą Górniak i Joanną Pietrzak. W dalszej części zebrania, Komisja Zakładowa omawiała kwestie finansowe - przyjęła preliminarz budżetowy na rok 2015 oraz zapoznała się z propozycją podziału środków Funduszu Socjalnego przedstawioną przez władze UŁ. Związkowy zespół negocjacyjny spotkał się kilkakrotnie z Panem Kanclerzem Jarosławem Grabarczykiem, starając się nie dopuścić do obniżenia świadczeń z Funduszu. Komisja Zakładowa w całości poparła ich działania, ponieważ obniżenie świadczeń byłoby zbyt krzywdzące i dotknęłoby w szczególności najuboższych.