Poparcie Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" UŁ dla działań KKHP

Komisje Zakładowe z kilku uczelni wyższych w Polsce przygotowały stanowiska popierające działania KKHP. Z podobnym wnioskiem na zebraniu w dniu 24 marca br., wystąpił Dominik Szczukocki, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” UŁ. Według niego sprawa ta nie powinna nam być obojętna, dlatego zaproponował przyjęcie uchwały popierającej inicjatywę KKHP następującej treści:

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Łódzkiego z zainteresowaniem przyjmuje postulaty w sprawie reformy finansowania jednostek naukowych przedstawione przez Komitet Kryzysowy Humanistyki Polskiej w piśmie z dnia 3 października 2014 roku. Dostrzegamy potrzebę zmiany systemu finansowania nauki i szkolnictwa wyższego w naszym kraju. Wypracowanie nowego modelu wymaga zaangażowania, poparcia i współpracy wielu jednostek naukowych. W propozycji KKHP widzimy wiele punktów spójnych z opiniami naszej Komisji, dlatego wyrażamy poparcie tej inicjatywy i wolę współpracy w jej wypracowaniu.

Uchwałę przyjęto jednomyślnie – uchwała nr 20 przyjęta na zebraniu Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” UŁ w dniu 24 marca 2015 roku.