Komunikat o błędzie

Notice: Undefined offset: 1 w counter_get_browser() (linia 70 z /var/www/vhosts/solidarnosc/solidarnosc.uni.lodz.pl/htdocs/modules/counter/counter.lib.inc).

Bilety do teatru po preferencyjnych cenach dla członków "Solidarności" UŁ

Komisja Zakładowa zaprasza na spektakl „Imię” w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego w Warszawie, który będzie można zobaczyć w łódzkim Teatrze Muzycznym w dniu 14 października 2015 roku.

Bilety (z możliwością otrzymania imiennej faktury) do nabycia w sekretariacie Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" UŁ.

 

„Imię” to francuska sztuka, której ekranizacja ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów. Nakręcony w 2013 roku film otrzymał dwa Cezary oraz trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany).
Dobrze napisane, dowcipne dialogi i wyraziste postaci to komediowe atuty „Imienia” porównywanego często do „Boga mordu” (filmowa „Rzeź” Romana Polańskiego). I podobnie jak sztuka Rezy „Imię” nie jest komedią pozbawioną refleksji a śmiech bywa tutaj gorzki.

Akcja rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre’a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth (Edyta Olszówka) w ich paryskim mieszkaniu. Zaproszeni goście to przyjaciel domu, puzonista – Claude (Marcin Hycnar), brat Elisabeth błyskotliwy przedsiębiorca – Vincent (Wojciech Malajkat) oraz jego dużo młodsza ciężarna partnerka Anna (Dorota Krempa). W tym gronie przebieg spotkania wydawał się doskonale przewidywalny. Jednak tym razem typowe, drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. A całe zamieszanie wywoła niewinne z pozoru pytanie: Czy macie już jakiś pomysł na imię?

Obsada: Edyta Olszówka, Dorota Krempa, Szymon Bobrowski, Marcin Hycnar, Wojciech Malajkat