35 lat "Solidarności" w UŁ - 15 lat temu - Mamy swój sztandar

SUŁ35 znak.jpg     24 marca 1998 roku na Walnym Zebraniu Delegatów Uniwersytetu Łódzkiego podjęto uchwałę nr 1, zobowiązującą Komisję Zakładową do podjęcia prac nad zamówieniem sztandaru.

Dzięki staraniom kolegi Zdzisława Osetka, sztandar został wykonany w lipcu 2000 roku przez Zakład Usług Hafciarskich „HAFRA” w Łodzi. Jego poświęcenie nastąpiło 11 listopada 2000 roku w czasie uroczystej mszy świętej w kościele Archikatedralnym pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Łodzi, będącej częścią obchodów XX-lecia NSZZ „Solidarność”. Prezentacja miała miejsce tego samego dnia w czasie spotkania wszystkich członków Związku, zorganizowanego dzięki staraniom ówczesnego przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” UŁ, Bogusława Samulczyka. Spotkania takie, o charakterze sentymentalno-towarzysko-patriotycznym, połączone zazwyczaj z koncertami, odbywają się co 5 lat, w podwójną rocznicę – Święta Niepodległości i rejestracji NSZZ Solidarność.

sztandar_1.JPG

sztandar_2.JPG

Opis sztandaru:
Awers: na jasnym tle duży Orzeł w koronie. Rewers - w kolorze biało-czerwonym ze znakiem graficznym Uniwersytetu Łódzkiego. Sztandar obszyty frędzlami, głownia drzewca w kształcie Orła.

Opracowano na podstawie strony: