Uniwersytet Łódzki laureatem konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"

konkursPPP.jpg

Co łączy m.in. Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, Energetykę Cieplną Opolszczyzny, Instytut Odlewnictwa w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie i Uniwersytet Łódzki? Wszystkie te firmy otrzymają certyfikat w konkursie "Pracodawca Przyjazny Pracownikom", organizowanym przez NSZZ "Solidarność" pod patronatem Andrzeja Dudy, Prezydenta RP.

Człowiek powinien być i jest przed kapitałem. Ideą konkursu jest promowanie stałego zatrudnienia, takie zatrudnienie wpływa na bezpieczeństwo pracy, a także na działalność związków zawodowych. Nagrodzeni pracodawcy pokazują, że to jest możliwe.

Komisja Certyfikacyjna konkursu wyłoniła dwudziestu laureatów VIII edycji konkursu. Wśród nich znalazł się Uniwersytet Łódzki, jako jedyna szkoła wyższa.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”. Wyróżnione firmy szanują prawa pracowników oraz prowadzą u siebie dialog społeczny.

Certyfikatem można się posługiwać przez przez okres trzech lat.